Nadácia VW – Život v plnosti

Aj tento rok sme sa zapojili do grantového programu Nadácie Volkswagen – Podpora krízových centier. Vďaka nemu sme mohli počas celého roka realizovať viaceré aktivity s deťmi. Projekt sme realizovali od októbra 2022 do augusta 2023. 

Cieľom tohtoročného projektu bolo vytvoriť pre deti z CDR viac príležitostí k aktívnemu tráveniu voľného času. Športovo-terapeutickými aktivitami sme dali deťom možnosť vytvárať v sebe správne návyky, ako pracovať so svojimi emóciami/náladami a zároveň v nich budovať zdravý životný štýl.

Po minulé roky sme vďaka projektom mohli pre deti zabezpečiť veľmi vďačnú hippoterapiu. Tentokrát sme vsadili na canisterapiu, ktorá sa ukázala rovnako prínosná. Novinkou pre deti bol jumping, ktorý pravidelne spoločne absolvovali vo fitnesscentre v Spišskej Novej Vsi. 
Veľkú radosť im spravili aj jednodňové lyžiarske výcviky, ktoré sme ukončili v Bachledovej doline. Tiež kolobežkovanie, hranie šípok, relaxačný sedací vak, nové vybavenie kuchynského zariadenia…

Vďačnosť deti prejavili aj počas letného pobytu vo Vysokých Tatrách v dňoch 8. – 12. júla 2023. Tu absolvovali viaceré vysokohorské túry, ktoré deti hravo zvládli, napr. turistika na Hrebienok, Studenovodské vodopády, Štrbské pleso, Ostrvu, Sliezky dom… Horúce letné dni si deti osviežili tatranskou zmrzlinou. Jeden deň deti navštívili tatranský zveropark, detské ihrisko a Veveričí lanový park. Takáto oddychovejšia forma tatranského pobytu bola pre deti veľmi užitočná.

Nadácii Volkswagen Slovakia ďakujeme aj za tohtoročnú podporu!